Image Alt

Higiena uszu

Zatkane uszy? Powszechny problem.

Ilość woskowiny wytwarzanej w uchu różni się w zależności od osoby. U niektórych może być jej po prostu za dużo. Oticlin Kids do higieny uszu to skuteczny sposób zapobiegania zablokowaniu przewodu słuchowego przez woskowinę. Testy wykazały, że jest on najskuteczniejszy, gdy używa się go co drugi dzień – wystarczy tylko przepłukać ucho naciskając pompkę 3 razy.

Oticlin Kids: Ścisnąć, wypłukać, osuszyć, gotowe!

Oticlin Kids do higieny uszu rekomendowany jest jako część codziennej higieny osobistej, np. podczas kąpieli. Wystarczy oczyścić uszy korzystając z Oticlin Kids co drugi dzień.

Dlaczego nie zaleca się używania patyczków kosmetycznych do czyszczenia uszu?

Stosowanie patyczków kosmetycznych przynosi efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ sprzyja przesuwaniu woskowiny w kierunku błony bębenkowej i tworzeniu korków woskowinowych. Wsunięcie patyczka kosmetycznego zbyt głęboko może spowodować perforację błony bębenkowej.

Idealne rozwiązanie dla osób noszących aparaty słuchowe i korzystających ze słuchawek!

Aparaty słuchowe i słuchawki zamykają przewód słuchowy, pobudzając wytwarzanie woskowiny i jednocześnie przesuwając woskowinę w głąb przewodu słuchowego. Korzystanie z Oticlin Kids do higieny uszu jest łatwe i zapewnia natychmiastową ulgę, a także przedłuża trwałość działania aparatów słuchowych i słuchawek.

Dzieci uwielbiają Oticlin Kids do higieny uszu!

Uszy dziecka należy czyścić regularnie i delikatnie. Oticlin Kids do higieny uszu został opracowany specjalnie dla dzieci od 3. roku życia. Powinien być używany zawsze pod nadzorem osoby dorosłej. Oticlin Kids do higieny uszu należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Okresowe konsultacje otolaryngologiczne.

Używanie Oticlin Kids do higieny uszu przypomina nieco mycie zębów: nie oznacza to jednak, że nie trzeba już odwiedzać dentysty, a w tym przypadku otolaryngologa. Jeśli dziecko nosi aparat słuchowy, należy kontynuować konsultacje u otolaryngologa, szczególnie w przypadku zalegania woskowiny.

Czyszczenie uszu dziecka u laryngologa

Co może powodować problemy z uszami i czy można im zapobiegać?

Uszy są niezwykle wrażliwe i ważne, dlatego zasługują na szczególną troskę i uwagę. Tempo życia często pozostawia nam mało czasu na środki zapobiegawcze, dlatego Oticlin Kids do higieny uszu może stać się łatwym sposobem utrzymania higieny osobistej. Użycie Oticlin Kids do higieny uszu zajmuje tylko minutę i zapobiega infekcjom uszu oraz zablokowaniu przewodów słuchowych i pogorszeniu słuchu.